Wordpress Wp-login.php Sayfasını Şifreleme

Wordpress giriş sayfasını şifreleyerek saldırıları engelleyebilirsiniz, işte o adımlar:

Tüm Dünya üzerinde en çok kullanılan CMS sistemlerinden birisi olan Wordpress, açık kaynak kodlu yapısı ile popülerliğini halen daha sürdürüyor. Birçok insan tarafından kullanılan bu sistem üzerinde her geçen gün ne yazık ki çeşitli hata, açık ve güvenlik açığı keşfediliyor. Saldırgan insanlar genellikle sorgu üzerinden açık arıyor, cms sistemlerinde ise üye girişi ve admin paneli yolu üzerinden saldırı denemeleri yapılmaktadır. Wordpress’in giriş sayfası ise wp-login.php sayfasıdır.


Saldırgan insanların wp-login.php’ye erişememesi için ve sorgu denemeleri yapamamaları için wp-login.php sayfasını şifrelemeyi göstereceğiz bu yazımızda. Wordpress giriş sayfasını şifrelediğimizde, hiçbir şekilde kullancıı adı ve şifre bilemeyen kimse bu sayfaya erişemeyecek. Sadece site sahipleri erişebilir.

FTP’e giriş yaptığınızda ana dizinde yer alan .htaccess dosyasını dosya düzenleme programı ile açtıktan sonra şu kodları eklemeniz gerekiyor:

AuthName “Pass Koruma” AuthType Basic AuthUserFile /wp-content/.htpasswd require valid-user

Dosyayı kayıt ettikten sonra ise sıra geldi .htpasswd dosyasını oluşturmaya geliyor. Password generatör md5 siteleri üzerinden kendinize özel md5 oluşturduktan sonra şifre ve kullanıcı adını bu dosyaya kayıt etmeniz yeterlidir.

https://hostingcanada.org/htpasswd-generator/ adresi üzerinden istediğiniz şifreyi oluşturabilirsiniz.

Örnek Kod: blogseyir:$apr1$HiaLqqXz$cUpG6bwiZ1LjP//iKWKoG1

cihan

Birbirinden güzel yazıları siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz, okuduğunuz içerikler hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu