Google Corona İçin Destek Veriyor!

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) dün gece çin’de meydana gelen corona virüsü salgını için yeni bir acil durum çağrısında bulundu. Dünya üzerinde bir çok firma bu çağrıya yanıt vermek üzere kolları sıvadı. Çin’de meydana gelen bu salgın sonrasında google ve birçok dünya devi şirketleri kullanıcıların yanlış bilgilendirme ve salgının olumsuz etkilerinden korunmak amacıyla Dünya sağlık örgütü ile birlikte hareket edecek.

Google Corona virüsünün detaylarını gösterecek!

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü 19 ülkeye ve 10 bin kişiye bulaşmış durumda. Birçok kişinin panik olmaması amacıyla google, sosyal medya üzerinde ve arama motorunda çeşitli incelemelerde bulunarak kullanıcılara yanlış bilgilerin yayılmasına engel oluyor.

Kullanıcılara en doğru bilgileri vermek amacıyla google, twitter üzerinden de bilgiler paylaşacak. Doğru bilgilerin kullanıcılara ulaşması amacıyla google, daha önce de bu tür adımlarda bulunmuştu.

Söz konusu corona virüsü sebebiyle geçen cuma günü İngiltere’de 213 kişi hayatını kaybetmişti.

cihan

Birbirinden güzel yazıları siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz, okuduğunuz içerikler hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu