Gelmiş Geçmiş En İyi Türk Dizileri

Boş vakitlerde izleyecek dizi bulamıyorsanız bu liste tam size göre!

Her insanın film ve dizi zevki tamamen farklıdır. Zevkler ve renkler tartışılmaz, fakat izleyen izlediğini tavsiye edebilir.

Muhteşem kadrosu ve özenerek yazılmış senaryosu ile Türk dizi tarihinin en iyi ve en çok izlenen dizilerini sizler için listeler halinde sunacağız. Bu dizilerde muhteşem oyunculuk performansları herkesin gözünü kamaştırmıştır ve bunlara ek olarak unutulmaz replikleri hafızamızda yer edinmiştir. İşte sizler için hazırladığımız ” en iyi türk dizileri” başlıklı yazımız.

Bu diziler IMDb puanı yüksek dizilerdir, yıllar geçsede izleyebileceğiniz ve boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirebileceksiniz.

Şahsiyet (IMDb 9.1)

Şahsiyet dizisi dizi izleyenlerden tam not almış türk dizisidir. 2018 tarihinde yayına giren bu dizi, insanların alıştığı dizi konularından tamamen farklı ve derin anlamları ile izleyicileri derinden etkileyen bir dizidir. İzlerken ters köşe yaptırabilen bu dizi, alzheimer hastası olan bir adamın yarım kalan hesaplaşmasını ele almaktadır. Ana karakterler arasında : Haluk Bilgiler, Cansu Dere, Müjde Ar, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu gibi ünlü isimler yer almaktadır.


Ezel


Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış Ezel dizisi halen daha gündemde kalmayı başarmıştır. Başrol oyuncusu olarak Kenan İmirzalıoğlu ve Tuncel Kurtiz bulunmaktadır.

Gencecik ve masum bir delikanlı olan Ömer, aşık olduğu kız tarafından hiç ummadığı anda ihanete uğrar. Dizide Ömer karakterini Kenan İmirzalıoğlu üstlenmektedir. Eyşan tarafından ihanete uğrayan Ömer’in acıklı hikayesi hapishane ile başlıyor. Her bölüm birbirinden aksiyonlu ve insanlara ders verecek niteliktedir.

Ömer girdiği hapishanede dayı isimli karakter ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişiyor ve Ömer’in sadece tek hedefi vardır; hayatını mahveden insanlardan intikam almaktır.

Kardeş Payı


Türkiye’de komedi denildiğinde akla gelen isimler arasında yer alan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini oynadığı komedi dizisidir. Kardeş Payı Türk dizi tarihinde en komik diziler arasında yer alır, Ahmet Kural’ın ve Murat Cemcir’in muhteşem oyunculukları ile izlenecek diziler arasında yer almaktadır.

Avrupa Yakası

Türk Dizi tarihinde 6 sezon boyunca insanlarla olan komedinin zirve yaptığı bu dizi Ata Demirer, Engin Günaydın, Gazanfer Özcan, Hasibe Eren ve Gürse Birsel gibi ünlü isimlerin topandığı muhteşem ötesi bir dizidir.
Filmin konusu Avrupa Yakası isimli dergide çalışan karakterlerin gündelik hayatını ela alıyor ve volkan ile aslı’nın atıştırmalarını ela almaktadır. Mükemmel oyunculuğu ile yıldızı parlayan Engin Günaydın’ın yeri bu dizide çok ayrıdır.

Bizimkiler

Bir apartmanda yaşayan yedi farklı ailenin günlük yaşamını ele alan Bizimkiler dizisi Türk televizyon tarihinin en eski ve en uzun süren dizileri arasında yer almaktadır. 1989 tairhinden 2002 tarihine kadar süren bu dizi tam tamına 15 sezondan oluşmaktadır.

Dizide apartmanın beceriksiz yöneticisi olan Sabri Bey ve sürekli dalavereci görevini üstlenen Cafer başroldür.
Bu dizi ilk olarak 1989 tarihinden 1994 tarihine kadar TRT 1 de yayınlanmıştır, Start TV ‘de ise 1994 ile 1999 tarihinde yayınlanmıştır. Show TV ‘de ise 1999 – 2002 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

cihan

Birbirinden güzel yazıları siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz, okuduğunuz içerikler hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu