En İyi 4 Strateji Oyunu

Akıllı telefonların insanların günlük hayatında daha çok yaygın hale gelmesi ile, insan zihninin sınırlarını zorlayan en ince ayrıntıları hesaplayarak, kullanıcılara muhteşem vakitler vaad eden bazı strateji oyunlarını sizler için listeler halinde sunacağız.

Akıllı telefonlarda ve bilgisayar oyunlarında bilindiği üzere birden fazla kategori mevcut. Strateji oyunları, zihin geliştirme (IQ yükseltme oyunları) ve binlerce fakrlı çeşit oyunlar mevcut. Bu oyunları oynarken peki ya zihninizi geliştirebiliyor musunuz ? Eğer cevabınız hayır ise, ya da emin değilseniz boşa vakit kaybettiğinizi sizler için söyleyebiliriz. Bunun asıl ise oyun geliştiricilerinin birbirinden güzel tasarımlarla insanları cezbetmesidir.
Bu oyunlar birden fazla kişi ile ya da arkadaşlarınız ile aynı anda oynamanıza da olanak sağlıyor. İşte muhteşem strateji oyunları:

Mount & Blade: Warband


Online oyunlarda bilindiği üzere bilek kuvveti önemlidir. İnsanların zekası ve bilinçli hareketleri ile oynadığı oyunlardan birisi olan bu oyunda zeki düşünmeniz gerekiyor. Kaleleri istediğiniz yere inşaa edin ve düşmanlardan korunun! Olası saldırılarda kendinizi koruyun ve geniş coğrafyaya hakim olun.

Civilization


Oldukça iyi grafiklere sahip olan Civilization oyunu, oyunda insanların medeniyet kurmasını istiyor. Ancak medeniyet kurmak hiç o kadar da kolay değil, ülke yönetimi ve birbirinden farklı diplomasi, siyasi konular oldukça sıkıntılı süreçleri ele alıyor. Bu oyunda ise zekanız ile herşeyin üstesinden geleceğinize inanıyoruz.
Oyunda zekanız ile medeniyet kurabilirsiniz fakat yaptığınız hatalardan dolayı medeniyeti yok edebilirsiniz.

Age of Empires


Age Of Empires oyunu 1990 doğumlu insanların en çok oynadığı strateji oyunları arasında yer alıyor. İlk olarak 1997 tarihinde çıkış yapan serinin ilk oyunu oldukça büyük bir yankı uyandırmıştır. Orta Çağ dönemini oyuna lanse eden Ensembe Studios geliştiricileri, Moğollar, Türkler ve Çinliler dahi 13 farklı oyuncu tipi ile oynanabiliyor.

Homeworld


Relic Entertainment tarafından geliştirilen bu oyun uzayda geçmektedir. Bilimkurgu teması ile ön plana çıkan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Taiidan İmparatorluğu tarafından istila edilen evlerden hayatta kalan insanların yolculuğunu ele alıyor. Oyunun amacı, kaynak toplayarak bir filo kurup düşman gemilerine karşı taarruz etmektir.

cihan

Birbirinden güzel yazıları siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz, okuduğunuz içerikler hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu